انتخاب برگه

پارس کمپرسور اولین تولید کننده کمپرسور اسکرو اویل اینجکت و اویل فری

کمپرسور هوا  اسکرو Screw Compressor

 

به طور کلی مزایایی که این کمپرسورها نسبت به سایر کمپرسورها دارند را میتوان بصورت ذیل خلاصه کرد.

 1. عدم وجود نوسان در فشارهای ایجاد شده بالاترین مزیت این کمپرسورها میباشد.
 2. کم بودن قطعات تحت سایش نسبت به دیگر کمپرسورها ( مثل والو، رینگ و پیستون و… ) و در نتیجه کاهش هزینه تعمیرات.
 3. بالا بودن راندمان این نوع کمپرسور از نظر هوادهی.
 4. گرفتن جای کمتر در مقایسه با کمپرسورهایی که ظرفیت مشابه دارند.
 5. به علت وجود نیروهای متعادل، فونداسیون آن ساده میباشد.
 6. لرزش کمتر دستگاه نسبت به دستگاههایی که ظرفیت مشابه دارند
 7. عدم وجود مسئله Surge ( بعلت پیوستگی هوای فشرده تولیدی و سرعت مناسب آن امکان بوجود آمدن خلاء و در نتیجه برگشت هوا به داخل کمپرسور وجود ندارد )
 8. نداشتن نشتی سیال ( هوا ) به علت محدود بودن و آب بندی محفظه تراکم

به جهات ذکر شده فوق و محاسن دیگر، در دههً اخیر اکثر صنایع این نوع کمپرسورها را جهت مصارف مختلف خویش به کار گرفته اند. شرکت پارس کمپرسور با داشتن سابقه طولانی در صنعت کمپرسورسازی برای همگامی با پیشرفت تکنولوژی در جهان شروع به مونتاژ و ساخت کمپرسورهای اسکرو نموده است.

باید توجه داشت که این کمپرسورها به دو دسته تقسیم میشوند:

Oil free Screw بدون تزریق روغن به محفظه تولید هوا ایراند

Screw Oil inject از نوع تزریق روغن به محفظه تولید هوا ایراند تزریق روغن به ایراند مولد هوای فشرده دارای مزایای زیر میباشد :

 1. روغنکاری بلبرینگ ها و رول بلبرینگ ها
 2. روغنکاری روتورها
 3. جلوگیری از برگشت هوا بعلت پر کردن حجم های خالی از هوا در ایراند
 4. آب بندی دو سر روتورها در بدنه
 5. خنک کردن هوای متراکم با جذب مقداری از گرمای آن
 6. با قرار گرفتن یک لایه نازک روغن بین روتورها از تماس مستقیم آنها جلوگیری می نماید.

لازم به ذکر است که از کمپرسورهای اسکرو Oil free در صنایع حساس به روغن ( حتی کمتر از 1ppm) مثل صنایع داروسازی استفاده شده و نسبت به کمپرسورهای اسکرو Oil inject هزینه اولیه و استهلاک بالاتری دارند. بطور کلی کمپرسور اسکرو دارای دو روتور با شکل متفاوت می باشد که روتورها را اصطلاحا نر و ماده می خوانند ( چون یکی دارای شیارهای حلزونی مقعر و دیگری دارای بازوهای حلزونی محدب می باشد).

بلوئر-blower

کمپرسور دمنده – بلوئر

کمپرسورهای جابجایی مثبت بطور گسترده ای در صنایع آرد، سیمان، آب و فاضلاب و بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرند. این سیستم ها بطور معمول توانایی تولید اختلاف فشار تا حد 1000 میلی بار و حجم هوادهی تا حد 15000 متر مکعب بر ساعت را دارا می باشند. تذکر این نکته لازم است هوای خروجی از کمپرسورهای فوق فاقد روغن می باشد.

اسکرو بدون روغن

کمپرسور اسکرو بدون روغن

.کمپرسور اسکرو در حقیقت پدیده ای است بین کمپرسورهای رفت و برگشتی و کمپرسورهای گریز از مرکز، چون هم از نظر Positive Displacment یعنی جابجایی مثبت سیال از طریق بالا بردن فشار آن، خاصیت رفت و برگشتی را دارد و هم خاصیت کمپرسورهای دینامیکی بخاطر تداوم در جابجایی هوا … لذا این کمپرسورها برای تحت فشار قرار دادن سیالات بسیار مناسب هستند.

اسکرو با روغن

کمپرسور اسکرو با روغن

کمپرسور اسکرو در حقیقت پدیده ای است بین کمپرسورهای رفت و برگشتی و کمپرسورهای گریز از مرکز، چون هم از نظر Positive Displacment یعنی جابجایی مثبت سیال از طریق بالا بردن فشار آن، خاصیت رفت و برگشتی را دارد و هم خاصیت کمپرسورهای دینامیکی بخاطر تداوم در جابجایی هوا … لذا این کمپرسورها برای تحت فشار قرار دادن سیالات بسیار مناسب هستند.

ایراستاتر (Air Starter)

ایراستاتر (Air Starter) هواپیما

ایراستاترها بعنوان منبع تولید قدرت جهت استارت موتورهای توربینی بزرگ شناخته می شوند.این تجهیزات با دهش هوا به سمت پره های توربین، توان لازم جهت گردش محور موتور را تامین می نمایند. با افزایش تدریجی سرعت گردش محور موتور توربینی تا حد دور کاری، ایراستارتر از مدار خارج شده و موتور توربینی بصورت مستقل بکار خود ادامه می دهد.شرکت پارس کمپرسور توانمند در زمینه تولید این سیستم ها بوده و نام شرکت های معظم هواپیمایی را در رفرنس لیست خود به همراه دارد.